SIP SKYDAI

SIP (structured insulated panel) – struktūrinė izoliacinė plokštė arba struktūrinis izoliacinis skydas.Skydas yra gaminamas iš dviejų drėgmei atsparių ir apkrovas laikančių OSB-3 plokščių, tarp kurių,su specialia įranga yra įklijuotas polisterinis putplastis (EPS).

SIP skydai yra naudojami tiek gyvenamųjų, tiek komercinių pastatų statybai. Jie gali būti naudojami grindų, sienų, perdengimų, stogo konstrukcijom.

Skydai su viduje integruota termoizoliacine medžiaga pasirodė apie 1930 metus ir iki šiol yra gana plačiai naudojami visame pasaulyje. Ši technologija palaipsniui išpopuliarėjo Kanadoje, Švedijoje, Norvegijoje, Rusijoje bei daugelyje Europos šalių. Nova SIP plokštės yra panaudotos „SAXO“ banko statyboje Kopenhagoje, operos teatro statyboje Osle.

Namai, pastatyti naudojant SIP technologiją, dažnai vadinami „kanadietiškais“, kadangi būtent iš šios šalies SIP skydai pasiekė mūsų rinką.

SIP skydai yra tvirti,nesukrenta,nesugeria drėgmės,nekeičia formos,atsparūs išoriniam aplinkos poveikiam, tokiems, kaip pelėsis ir grybelis.

Dėl vientisos pastato konstrukcijos, paviršiuose neatsiranda įtrūkimų.

Namas iš SIP skydų yra apie 15 kartų sandaresnis už karkasinį namą ir jo statyba yra  iki 25 % pigesnė lyginant su tradicinės statybos namu. Tinkamai eksploatuojant namą iš SIP skydų, jis tarnaus visą gyvenimą, 100 metų ir daugiau. SIP skydas yra papildomai apsaugotas iš abiejų pusių: iš lauko – fasado apdaila, iš vidaus – gipso kartonu ar tinku, todėl skydas neturi jokio tiesioginio kontakto su aplinka.

SIP skydų montavimą galima atlikti ištisus metus, jeigu oro temperatūra nėra žemesnė kaip -10 laipsnių C. Vidaus apdailos darbus galima atlikti iš karto po karkaso sumontavimo.

Nors ši technologija naudojama jau daug dešimtmečių,mūsų krašte ji kol kas nėra labai populiari. SIP skydai yra geriausias pasirinkimas statant pasyvų namą.

PAGRINDINIAI SIP TECHNOLOGIJOS PLIUSAI

Pagal SIP technologiją statomi namai yra laikomi pačiais šilčiausiais. Specialistai yra paskaičiavę, kad norint pasiekti tą patį žemą energetinių nuostolių koeficientą, plytinių sienų storis negali būti mažesnis, kaip 2,5 m,o SIP skydo storis 17 cm.

SIP skydai turi puikią garso izoliaciją. Statant pagal SIP technologiją, nereikalinga sunki statybinė technika, nes skydai sveria 40:60 kg, priklausomai nuo plokštės ir polistirolo storio. Ši technologija nereikalauja galingų ir brangių pamatų.Greita statyba. 2-3 žmonės 100 m2namą gali sumontuoti per 6-7 dienas.

SIP skydams montuoti nereikia specialių įgūdžių ar įrangos, tai gali atlikti kiekvienas iš jūsų, turėdamas minimalų įrankių kiekį.

Sienos iš SIP skydų yra lygios ir jos to nepraranda visą laiką. Todėl ant jų galima tiesiogiai sukti gipsokartoną, nebenaudojant jokių profilių ir tvirtinimo detalių, tinkuoti, klijuoti klinkerį ir t.t., tai padidina gaisro saugumą, nes nebelieka oro kišenių.

Ekologiniu požiūriu, naudojant SIP skydus – neteršiama gamta, nes nelieka statybinių atliekų, nekenksmingi žmonių sveikatai, nes skleidžiamas lakiųjų medžiagų kiekis atitinka visas keliamas Europos reikalavimų normas.

Daugelis nerimauja dėl SIP skydų degumo. Nerimauti nėra pagrindo, nes plokštės yra padengtos antipireniniu skysčiu, kuris apsaugo medį nuo ugnies. Šis tirpalas plokščių atsparumą ugniai padidina 7 kartus, lyginant su neapdirbta mediena. Ši medžiaga taip pat yra naudojama ir gaminant polistireninį putplastį.

Taip pat daugelis klausia – o kaip graužikai? Visų pirma, jeigu jiems nebus suteiktos antisanitarinės sąlygos apsigyventi, tai jie ir negyvens. Antra – polistireninis putplastis iš visų pusių yra apsaugotas OSB plokštės ir impregnuotos medienos, o šios medžiagos jų racione yra nepageidaujamos.

Gaminamų skydų išmatavimai yra:

Plotis   –   1250 mm

Ilgis   –  2500, 2800, 3000 mm

SIP skydai gali būti pjaustomi pagal matmenis pateiktus projekte.

Tiesus SIP skydo pjūvis su polistirolo frezavimu 10 eurų.